Slide er en styrketime der du bruker kroppsvekten og sklimatter som belastning

Nye gruppetimer på timeplanen

Fra 30. oktober gjør vi noen endringer på gruppetimeplanen og du kan glede deg over disse nyhetene

Ut på tur – aldri sur! Tirsdager kl. 10.00 (45 min) – Ruth Kari 

  • Vi går fra Røykenbadet og ulike turer i nærmliljøet. Vi går i et behagelig tempo og prater underveis. Halveis stopper vi litt og trener litt balanse før vi fortsetter turen. Dette er en sosial og hyggelig tur!
  • Åpen for alle medlemmer på «bad» og «trening & bad»

Salsa/Zumba – Onsdager 17.45 (55 min)  Damara

Denne timen inneholder en kombinasjon av Salsa og Zumba. Perfekt for deg som elsker å latinamerikanske dansestiler!
Zumba inneholder kondisjonstrening inspirert av ulike typer latinamerikanske dansestiler. Salsa delen er ideell for deg som ikke har danset salsa før, eller som vil friske opp basestegene. Du lærer å bevege kroppen i takt med salsamusikken. Vi tar for oss føre/følge teknikk, enkle turer i par og kroppsbevegelse. Alt foregår i et rolig tempo.

Mer om Salsa kan du lese her: Salsa oppstod i Cuba på midten av 1970-tallet. Salsa utviklet seg fra tidligere danseformer som Son, Son Montuna, Cha Cha Cha og Mambo, som var populære i Cuba og andre deler av latin Amerika på den tiden. Salsa, som de fleste musikk sjangere, har gått igjennom mange forandringer gjennom årene og har integrert elementer fra Swing-dans og Hustle, likesom elementer av Afro-Kubanske og Afro-karibiske danser som Guaguanco og Pachanga. Det finnes ulike salsa stiler, blandt de mest populære i Norge finner man L.A- style. Det er noen kontroverser rundt opprinnelsen til ordet «salsa». Noen hevder at det var basert på et rop skreket av musikere mens de spilte musikken sin. Andre mener at begrepet ble skapt av plateselskaper i deres markedsføring av musikken. De valgte ordet «salsa» på grunn av dets krydrede og spennende konnotasjoner. Fortsatt er det andre som mener begrepet oppstod fordi salsa dans og musikk er en miks av ulike stiler, akkurat som en «salsa» eller «saus» i Latin Amerikanske land er en mikstur av ulike ingredienser.

Slide – Torsdager 18.00 (45 min) – Hege 
Dette er en styrketime som spesielt utfordrer kjernemuskulaturen. Øvelsene gjøres med bruk av egen kroppsvekt og sklimatter under hender, knær og tær. En øvelse flyter over i neste. En styrketime som passer for alle!
Alle timene er tilgjengelige i bookingen for gruppetimer https://www.roykenbadet.no/logg-inn/
Bli med på klatring!

Vellykket klatrekurs

Søndag 22. oktober arrangerte Røyken og Hurum klatreklubb nybegynnerkurs i klatring på Røykenbadet. 10 deltakere fikk prøve seg på klatring, sikring, topptauing, ledklatring. På kurset går man opp til topptaukort prøven, og etter litt egentrening kan man ta brattkort på en av klatreklubbens klubbkvelder.

 

Ønsker du å lære mer om klatring og sikring i veggen? Meld deg på klatrekurs søndag 29. oktober. Påmelding gjør du her: http://www.roykenbadet.no/produkt/nybegynnerkurs-i-klatring-sondag-29-oktober/

Bli med på gruppetimer på lørdag!

Nyhet – test din makspuls på Røykenbadet!

Denne høsten vil vi tilby to spinningtimer der man kan teste sin makspuls. Dersom du trener mye kondisjon er det nyttig å vite din makspuls, slik at treningene i de ulike pulssonene blir riktig i forhold til din makspuls. Dersom du skal delta på spinningtimer hvor % av maks puls blir benyttet må denne verdien ligge inne i MyWellness for at du skal få opp riktig verdi på skjermen. Makspuls er ikke trenbart, men makspulsen synker med økende alder. Timen blir gjennomført av Kai Ove Tømmerås, som har god erfaring med å kjøre makspulstester.

Disse dagene blir det arrangert makspulstester: 

  • 21. oktober kl. 09.00-09.45
  • 11. november kl. 09.00-09.45

Du kan melde deg på timen via vår onlinebooking. Dersom du ikke er medlem, men ønsker å delta kan du kontakte resepsjonen for påmelding og betale inngang til Røykenbadet for å delta.

Timen varer i 45 minutter hvor det er en lang og god oppvarming og deretter økende intensitet. På siste låt kjøres det full intensitet og målet er å nå din makspuls.

Slik forbereder du deg til en makspulstest:

En vellykket makspulstest krever i likhet med andre tester at du forbereder deg. Våre anbefalinger er følgende:

  • Legge inn din makspulstest i «MyWellness» appen fra Technogym eller på din pulsklokke. Dersom du ikke vet din makspuls kan du benytte formelen 220 – (0,75-alder). Denne verdien skal benyttes som et utgangspunkt til timen
  • Du må selv ha med deg et pulsklokke og pulsbelte, eller et blåtann pulsbelte til testen
  • Du må være motivert og mentalt innstilt på å presse deg selv maksimalt
  • Du bør være uthvilt, i væskebalanse, og ha spist bra (sunt og regelmessig) både dagen før og samme dag som testen skal foregå
  • Du må være 100 % frisk
  • Du bør ikke ha drukket alkohol de siste 24 timene før testen
  • Du bør rådføre deg med lege på forhånd hvis du har høyt blodtrykk, hjertesykdom, diabetes, epilepsi eller anstrengelsesastma
  • Har du astma, husk å ta med deg medisinene dine inn i salen hvor testen skal foregå.

Hvis du ikke er i form den dagen testen skal foregå bør du heller bare ta testen som en treningsøkt, uten å presse deg maksimalt og heller melde deg på neste test.

NB! Barn og gravide skal ikke teste makspuls.

Bli med på våre nye gruppetimer denne uka!

Nye gruppetimer på timeplanen!

Fra mandag 09. oktober har vi satt inn flere nye gruppetimer. Økningen er hovedsakelig spinning, men det er noen andre timer også. Les mer om de ulike timene her!

Spinning 1  – Eirik
Mandager 19.15-20.00 (45 min) 
Dette er en time for deg som er ganske ny på spinning. Her vil instruktøren gå ekstra igjennom innstilling av sykkel og teknikk, og dette er en lettere time enn spinning 2. Denne timen kjøres på watt og vi anbefaler at du har vært på en «Finn ditt nivå» time i forkant, eller lagt inn en FTP verdi i MyWellness appen fra Technogym. Har du spørsmål om dette kan du spørre våre instruktører.

Spinning 2 – Wenche
Tirsdager 17.00-17.55 (55 min)

Kondisjonstrening på sykkel. En god oppvarming før vi kjører ca 20 minutter med variasjoner sitt-stå, styrketråkk og tempo-intervall. Et lite minutts pause før vi avslutter siste ca 20 minutter til neste topp med variasjon i tråkk og med glad og fengende musikk. Vi kjører ut og tøyer til slutt. Timen passer for alle og du trenger hverken app eller pulsbelte for å delta på denne timen.

Spinning intervall – Jeanett
Onsdager 19.00-19.55 (55 min) 

Dette er en tøff spinningtime etter intervall prinsippet som veksler mellom arbeidsperioder og hvile. Timen kjøres på watt og med løypeprofil. For å få maks ut av denne timen anbefaler vi at du har vært på en «Finn ditt nivå» time i forkant, eller lagt inn en FTP verdi i MyWellness appen fra Technogym. Har du spørsmål om dette kontakt våre instruktører.

Spinning rullerende
Dette er timer der det varierer hvilke instruktører som har timene, og i innhold. Liker du variasjon er dette timene for deg!

  •  Fredager 17.30-18.25  (55 min) – Denne uka blir det Edyta som har denne timen fredag 13. oktober.
  • Søndager 10.00-10.55 (55 min)  – Denne timen er perfekt å kombinere med Yoga etterpå. Tonje har denne timen søndag 15. oktober

Løpetime intervaller
Onsdager 20.05-20.35 (30 min) 
Dette er intervallbasert time som gjennomføres  på tredemølle. Timen består av oppvarming, intervalltrening og nedtrapping. Du bestemmer selv hastighet og stigning på mølla. Denne timen passer godt for deg som liker å løpe, og ønsker å gjøre det sammen med andre. Husk å møte ferdig oppvarmet.  oppvarmet.

Aerobic og styrke basis – Toril
Onsdager 15.45-16.40 (55 min)
Timen veksler mellom styrke og kondisjon, bygd opp med oppvarming, styrkebolk, kondisjon , styrke og kondisjon. Avsluttes med uttøyning. Musikken er en blanding av litt gammelt og litt nytt. Dette er  en lavterskel time med trening for deg som vil komme i gang eller viderutvikle formen. Treningen inneholder ikke vanskelige trinn eller hopp – dette er en time som passer for de fleste.

Bli med på svømmekurs!

Intensivkurs i svømming – oppstart uke mandag 20. november

Fra uke 47 – 51 vil Røykenbadet kjøre intensivkurs i svømming. Alle kursene går over 5 ganger.

Mandager: 

  • 16.15-17.10 (55 min) Hval
  • 17.15 – 18.10 (55 min)Hval
  • 18.15-19.10 (55 min) Skilpadde
  • 19.30- 20.30 (60 min) Crawl

Tirsdager 

  • 16.15-17.10 (55 min) Skilpadde
  • 17.15 – 18.10 (55 min) Pingvin
  • 18.15-19.10 (55 min) Pingvin

Ønsker du å melde deg/ditt barn på kurs?

  • Påmelding for de som går på kurs nå vil åpner fredag 20. oktober
  • Påmelding for de som står på venteliste åpner fredag 3. november
  • Påmeldingen blir tilgjengelig for alle fredag 10. november

Lurer du på hvilket kurs barnet ditt bør meldes på? Det kan du gjøre med vår nivåvelger. Velg riktig svømmekurs

Ønsker du å sette opp deg/ditt barn på venteliste? Da må du sende følgende info til: svommekurs@roykenbadet.no

  • Navn
  • Kursdeltakers navn
  • Epost
  • Telefonnummer
  • Kursdeltakers fødselsdato

Neste 10 ukers kursrunde starter i uke 2, 2018.

Dusjkampanje

Dusjkampanje

Har du sett våre ansatte i fine rosa t – skjorter der det står:
«Fint om du – alltid dusjer naken her på badet.»?

Hvert år kjører badelandene.no en dusjkampanje for å minne våre badegjester på at det er viktig å dusje og vaske seg godt uten badetøy før man går ut i vannet. Dette er det flere grunner til:

  • En person som dusjer uten badetøy og vasker hele kroppen vil slippe ut 50 ganger mindre bakterier og andre avfallstoffer fra kroppen enn en person som ikke dusjer
  • Dersom du dusjer med badetøy vil endel såpe bli sittende igjen i badetøyet, og når det tøyet kommer i vannet skjer det en kjemisk reaksjon mellom såpe og klor som ikke er bra. For å løse dette må man ha mer kjemikalier i vannet
  • Jo flinkere alle er til å dusje og vaske seg uten badetøy, jo mindre kjemikalier må Røykenbadet ha i vannet for å opprettholde en god vannkvalitet

Dusj naken før du går i badet, så kan vi bruke mindre kjemikalier i vannet  🙂

Medlemsarmbånd

Torsdag 28. september bytter vi kassasystemet. Viktig informasjon!

Kjære alle som benytter Røykenbadet

Torsdag 28. september bytter vi kassa- og medlemssystemet vårt.Vi har teknikere og support tilstede denne torsdagen, for at byttet skal gå så raskt og smidig som mulig.
Hva har dette å si for deg som kunde?

Alle aktiviteter på anlegget vil gå som normalt, både på bad, trening og klatring.

Etter at systemskiftet er gjennomført vil du ikke lenger komme inn gjennom gaten med armbåndet ditt. Neste gang du er på Røykenbadet er det derfor viktig at du kommer innom resepsjonen, fordi vi trenger å registrere ditt armbånd mot nytt medlemssystem. Husk gyldig legitimasjon med bilde.

Alle som har klippekort på Røykenbadet må også komme innom resepsjonen for å registrere dette opp mot nytt system.  

Registreringen vil gå raskt, og samtidig vil vi benytte anledningen til å sjekke at vi har riktige opplysninger på ditt medlemskap.

Denne dagen kan det fort bli litt kø i resepsjonen, så vi håper du har forståelse for dette, og litt ekstra tålmodighet med oss. Vi ber alle være derfor ute i god tid.

Salg av enkeltbilletter vil gå som normalt etter bytting av systemet.

Med vennlig hilsen
Røykenbadet