Intensivsvømmekurs for barn
Publisert 7. november 2025
Påmeldingen er åpnet

Vi har åpnet påmeldingen til intensivsvømmekurs. Kursene er for barn i alderen 4-6 år. Kursene starter 17.-18. november. Kursene går over fem ganger og varer i 55 minutter per gang. Følgende kurs arrangeres:
- Intensivsvømmekurs småbarnsvømming 2 (barn og foreldre).
- Intensivsvømmekurs for barn nivå 1,2 og 3.
Kursene passer både for barn som er utrygge i vann og de som er trygge i vann, men som skal lære å flyte eller gli.
Førstemann til mølla prinsippet gjelder for påmelding. Påmelding gjør du her.
Spørsmål om kursene kan du stille her: svommekurs@roykenbadet.no.

Av Tom Atle Bordevik
•
22. januar 2026
Som du kanskje har fått med deg, er byggingen av vår nye badstue i full gang. Badstuen skal nå kles med utvendig treverk, før arbeidet med innredningen starter. Entreprenøren har lovet overtakelse til påske, forutsatt at leveranser ikke blir forsinket. Alle badstueentusiaster kan uansett glede seg til den står ferdig!

Av Tom Atle Bordevik
•
22. januar 2026
I perioden 1. januar til 31. mars arrangeres den nasjonale mosjonskampanjen Svøm langt 2026. Målet med kampanjen er å skape gode mosjonsvaner i befolkningen og motivere til bruk av svømmehallen som arena for fysisk aktivitet. Alle kan delta – uansett alder og fysiske forutsetninger. Påmelding skjer elektronisk via nettsiden til Svøm langt 2026 ( www.svomlangt.no ). Her oppretter du en personlig bruker og registrerer antall meter du har svømt. På nettsiden finner du også aktuell informasjon om kampanjen, som gruppeinndelinger, distansekrav, premiering m.m., samt kontaktinformasjon til arrangør.

